10 наукових порад,

щоб додати дітям щастя

/Files/images/rodzice.jpg

Шляхів ощасливити дитину вдосталь, але наука скупо надає лише декілька порад, які, напевно ж, діють. Про десять наукових порад для батьків повідомляє Live Science.

Смійтеся! Жарти допомагають

Жартуючи зі своїм чадом, ви сприяєте його соціальному успіху в майбутньому. Коли батьки жартують і всіляке таке вигадують, малюк отримує інструменти для: креативного мислення пошуку друзів керування стресом. Отож, деколи навіть блазнюйте— і діти віддячать вам. Але, звісно, пізніше— коли виростуть. І не плутайте жарти з обманом, будьте щирими.

Випромінюйте позитив

Негативно ставлячись або грубо поводячись зі своєю дитиною, батьки ризикують нажити собі проблеми пізніше. Як не прикро, але дитяча агресивність, набута до п’яти років, транслюється на пізніший вік, скоюючи лихе навіть у романтичних стосунках. Отож, якщо ви ненароком виявили себе замкненим у колі «сердиті батьки— сердита дитина— сердиті батьки», спробуйте його розірвати першим. Хіба ж не хочеться полегшити собі життя? Окрім того, оптимісти успішніші в житті.

Розвивайте самоспівчуття

Знайте: батьківське відчуття провини самотвірне, тому уникайте його припливів. Натомість самоспівчуття— дуже важливий життєвий навик, що допомагає людині справлятися з проблемами. Самоспівчуття формують такі елементи, як: усвідомленість— здатність без спеціальних зусиль керувати думками та емоціями людяність— здатність до емпатії, співпереживання власна доброта— здатність визнавати свої помилки, поблажливість до особистої недосконалості. Батьки мають розвивати самоспівчуття, щоб долати різноманітні складнощі виховання. Адже батьки можуть бути зразком для своєї дитини?..

Відпускайте!

Щойно дитина заявляє про бажання жити незалежно, самостійно— ліпше дати їй такий шанс. Першокурсники, про яких батьки «ретельно дбають», більш тривожні, заклопотані і, на жаль, не схильні до нового досвіду —на відміну від тих першокурсників, чиї батьки мало переймаються, як живе їхнє чадо після закінчення школи. Звісно, це не означає, що після 18-го дня народження слід негайно виставити сина чи дочку за двері… Але якщо ви вже підловили себе на суперечці про найбільш перспективні професії, то, можливо, час відступити. А до того, з раннього віку, всіляко підтримуйте дитячу самостійність. Віра в себе та впевненість у своїх силах значно залежать від того, як реагують батьки на кожну горду заяву дитини «Я сам!»

Плекайте шлюб

Якщо ви середньостатистична пара, уникайте можливості розбігтися хто куди, щойно народиться дитина. Сімейні негаразди, а особливо процес розлучення, можуть зумовити у дитини проблеми зі сном. Так, під час досліджень виявлено зв'язок між проблемами шлюбу, що почалися, коли дитині було дев'ять місяців, та порушеннями сну у неї в півторарічному віці.

Дбайте про психічне здоров’я

Запідозрили в собі депресивні стани? Зверніться по допомогу. Дослідники стверджують, що депресивні матері емоційно черстві, зрештою, не схильні адекватно задовольняти нагальні дитячі потреби. Натомість у дітей поступово наростає тривожність, а в дошкільному віці вони стають дедалі неврівноваженими.

Матері, будьте добрими зі своїми синами

За довірливих взаємин із матір’ю у хлопчаків менша схильність до забіякуватості. Дослідники стверджують, що теплі, прихильні взаємини з матір’ю важливіші для розвитку позитивних соціальних навичок сина, аніж доньки. Окрім того, син такої матері буде успішнішим у побудові романтичних стосунків із протилежною статтю. А якщо загалом, то взаємини батьків та дітей визначають ставлення останніх до світу в майбутньому.

Не переймайтеся незначною нахабністю

Підлітки, які дещо обурливо спілкуються з батьками, зазвичай менше підпадають під уплив вулиці. Іншими словами, автономія вдома культивує автономію поміж друзяками. Тому не вельми переймайтеся, якщо ваш підліток деколи перебирає міру. Хоча… міру слід відчувати, щоб взаємини у сім’ї не переросли в змагання хто кого. Підлітки потребують самоутвердження, але й так само потребують батьківської підтримки.

Не прагніть досконалості

Ніхто не досконалий, тому не картайте себе, якщо так сталося, що ви не перфектні батьки. Згідно з результатами досліджень, батьки, які переймаються загальнолюдськими прагненнями досконалості, частіше переживають стресові ситуації та стають менш упевненими у своїх «педагогічних» здібностях. І— о диво!— якщо ви розслабитеся, то, можливо, знайдете себе у батьківстві.

Знайте, зрештою, ваших дітей

Усяк переконаний, що знає, як буде ліпше для його дитини. Але ви не остання інстанція! Дослідження свідчать, що діти, до яких прислуховуються їхні батьки, наполовину менше схильні до тривожних та депресивних станів, аніж діти авторитарних батьків. Слід зауважити також, що діти, які мають проблеми з самоконтролем, потребують дещо більше допомоги від своїх мами й тата. У такому разі будьте обережними, щоб ненароком не нашкодити своїй дитині. І який вихід? Стежте за настроєм своєї дитини, щоб вчасно її підтримати

/Files/images/mini_4.jpg

Джерело:http://www.pedrada.com.ua/article/187-qqq-16-m8-17-08-2016-10-naukovih-porad-shchob-dodati-dtyam-shchastya