Казка - як метод виховання дошкільників

/Files/images/razvitie-rebenka-v-3-goda_1.jpg

Казка ... Дивовижний світ дітей, в якому можливо все, в якому добро завжди перемагає зло, сильний захищає слабкого, дерева розмовляють, а курочка несе незвичайні золоті яйця.
Багата дитяча фантазія створює свій казковий світ, який діти, до певного віку, не відділяють від реальності. Тому читання казок для дошкільника - улюблене заняття.
Дитячі психологи давно використовують казкові історії у своїй роботі. Взявши на озброєння багатий досвід предків, сучасні фахівці розробили новий напрямок практичної психології - казкотерапію. В її арсеналі як народні, так і авторські, розроблені для різних цілей і віків казкові історії і гри.
Найбільш ефективним стало використання казок для дошкільнят. Період 5-7 років один із кризових у розвитку дитини: відбувається знайомство з таким поняттями як справедливість, відповідальність, мораль. На цей вік приходяться і перші спроби обману, конфлікти з однолітками. Свій життєвий досвід ще занадто малий, і самостійно визначити, що «добре», а що «погано», самостійно вибрати вірні способи вирішення дитячих конфліктів, дитина не в змозі.
За допомогою правильно обраних казок для дошкільника, батьки і педагоги дають можливість малюкові зробити правильні висновки. Ототожнюючи себе з головним героєм, аналізуючи її вчинки, дитина в цьому віці вже здатний провести паралелі зі своєю поведінкою.
Крім навчання, спеціальні казки для дошкільника допомагають виявити і вирішити виникаючі психологічні проблеми. Програючи проблемну ситуацію з казковим персонажем, дитина знімає напругу, знаходить різні варіанти її рішення.
Ситуація втрачає свою негативне забарвлення, розряджається і більше не є для малюка трудністю. Виконання різних ролей у казці для дошкільника буде прекрасною можливістю пережити різні емоції, і перенести отриманий досвід в життя.
Для занять з казками необхідно вибрати «правильне» час і місце, що розташовує до довірчого спілкування. Традиційно, казки читають перед сном, у ліжку. Протягом дня у дитини напевно були яскраві, значущі для нього, переживання, якими йому хочеться поділитися з батьками. Якщо спогади негативні, можна перетворити їх в казку, і переграти по більш позитивним сценарієм.
Читаючи своїм діткам казки і зображуючи казкових персонажів, батьки поринуть в атмосферу дитинства, отвлекутся від суєти, а малюків навчать доброті, справедливості та іншим істинним життєвим цінностям. Спільні ігри зближують батьків і дітей, сприяють встановленню дружніх і довірчих відносин.

/Files/images/detskie-skazki-na-noch-ili-skazkoterapiya-skazki-0.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2152

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031