До дитячого садочка без сліз: поради батькам

Дошкільний навчальний заклад – це нове місце не лише для малюка, а й для батьків. Саме вони завжди переживають, як там крихітка, а дитина відчуває величезний стрес, адже матуся кудись поділася. Тому потрібно підготуватися до цього періоду заздалегідь: відвідати дитсадок, переконатися, що там для дітей хороші умови відпочинку, ігор, смачна їжа, поспілкуватися з батьками діточок, які вже не перший рік ходять до обраного садочка.

Не зайвим буде ознайомитися з директором і майбутньої вихователькою, розповісти про малюка, його психологічні особливості та звички.

А тепер головне: до садочка без сліз та істерик

1. Заздалегідь постарайтеся поступово розширювати коло спілкування малюка. Нехай він подружиться з іншими дітками на майданчику і у дворі будинку, можна запрошувати в гості. Спочатку дитина напевно буде соромитися і боятися спілкуватися, але потім почне звикати, і з кожним разом все швидше. І ще: не сидіть з ним постійно поряд , пробуйте відлучатися на якийсь час, залишаючи з бабусею, дідусем, тіткою, хресними або іншими рідними.
2. За 3-4 місяці до візіту дитячого садочка слід максимально наблизити спосіб життя дитини до того, що буде в групі. Зробіть такий же режим дня, їжте, грайте і гуляйте в той час, коли він буде це робити в своїй групі – так легше привчити дитину до садка без стресу. Дізнатися розклад можна у вашого майбутнього вихователя.
3. Вчіть дитину бути самостійною: вона повинна вміти користуватися ложкою, сідати на горщик, одягатися, взуватися, спати окремо, засинати без казки і заколисувань.
4. Створюйте позитивні очікування. Розповідайте, як добре у садочку, які там веселі і доброзичливі дітки, багато іграшок, смачно годують, весело грають.
5. Якщо дитині складно змінити обстановку, спробуйте умовити її взяти в садок «друга» – улюблену іграшку.
6. Якщо дитина боїться, що її покинуть, існує психологічний хід. Віддаючи дитину в групу вранці, скажіть, що йдете на роботу, і залиште в шафці дитини ключик. Після роботи ви зайдете за нею, візьмете ключ, і ви разом підете додому. Без ключика додому не потрапити, так що ви точно не залишите малюка.
7. Мінімізуйте стрес в період адаптації: менше сваріть малюка вдома, не кричіть на нього, проводьте якомога більше часу разом за іграми, прогулянками, робіть разом домашні справи.
8. Важливий момент: дитині повинна подобатися вихователька і діти. Спочатку будуть скарги на вихователя і дітей, це нормально у період звикання, але, якщо через місяць скарги не припинилися або малюк каже, що його б’ють, ображають, дискримінують, варто перевірити, чи так це і, можливо, перевести малюка в іншу групу або установу.

І не намагайтеся відразу залишати малюка на цілий день. Привчити дитину до садка буде простіше, якщо хоча б місяць ходити з ним туди всього на кілька годин.

Кiлькiсть переглядiв: 856

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031