Як запобігти травмуванню дитини

Діти часто травмуються або можуть завдати тілесних ушкоджень одне одному під час гри. Травмування може спричинити як поведінка самої дитини або її одноліт­ків, так і необачність дорослих. Тому найважливіше завдання дорослих — створити відповідне середовище для безпечної гри дітей, аби запобігти їх травмуванню.

Ø Пильно наглядайте за дитиною поблизу дороги, відкритих водойм, на спор­тивному чи ігровому майданчиках. Контролюйте її поведінку й умови гри.
Ø Подбайте про зручний одяг і взуття дитини — вони мають відповідати по-годним умовам. Дитині має бути зручно рухатися під час їзди на ковзанах, лижах чи санчатах або велосипеді чи роликах тощо.
Ø Стежте за грою дитини з низьким рівнем сенсомоторного розвитку. Що мо­лодша дитина, то нижчий у неї рівень сенсомоторного розвитку. Якщо ди­тина не вміє досконало володіти своїм тілом, то координація її рухів пору­шується. А відтак травмуватися вона може навіть під час простої гри.
Ø Поінформуйте дитину про наслідки її можливих дій. Коли вона йде на ігро­вий майданчик або до парку розваг, розкажіть їй про безпечне поводжен­ня з ігровим обладнанням. Для власної безпеки дитині важливо знати, які атракціони небезпечні, та як потрібно поводитися на них.
Ø Поясніть дитині, що не можна нехтувати власною безпекою, аби вразити друзів чи досягти найліпшого результату в певному змаганні. Часто така рі­шучість може призвести до негативних наслідків.
Ø Ознайомте дитину з правилами дорожнього руху. Дитина має знати, як правильно переходити вулицю на пішохідному переході або переході, де є світлофор. Переходити вулицю вона має тільки під наглядом дорослих.
Ø Навчіть дитину правил пожежної безпеки. Навіть якщо сірники, запальнич­ки та інші вогненебезпечні предмети знаходяться в недосяжному для дити­ни місці, вона має знати, що бавитися з ними не можна.

/Files/images/v_rsh_-pro-shkolu-04.jpg