• Безпека

Задайте ці 7 питань своїй дитині,

і одного разу це врятує їй життя

Все частіше по телевізору ми чуємо про зникнення дітей. Причому, з року в рік кількість таких випадків не те, що не падає, а навіть зростає. І батьки повинні вжити заходів, щоб їх малюк не потрапив в список тих, кого шукає поліція. Щоб запобігти найстрашніше, мамам і татам варто всього лише розіграти з дитиною кілька ситуацій. І повірте, це може врятувати життя!

Ось 7 питань, які ви повинні задати своїй дитині і 7 правильних відповідей на них, які малюк повинен знати назубок.

Чи візьмеш ти цукерку у незнайомої людини?

Якщо солодкість пропонує знайома сусідська бабуся, то шукати підступ в такій людській щедрості не варто.

Але ситуація іншою стороною, якщо цукерку запропонує незнайомий дядько чи тітка. Дитину потрібно навчити, що брати будь-які речі у чужих людей не можна. Смаколики їй зможуть купити батьки, тому не варто брати іграшки або їжу у незнайомих.

Допоможеш ти незнайомій людині на вулиці, якщо вона просить про допомогу?

Дитина повинна засвоїти, що починати розмову з незнайомцями не можна. Допомогти людині повинні або дорослі люди, або поліція. Будь-які прохання від незнайомих людей несуть в собі потенційну небезпеку.

Чи підеш ти до друга в гості, з яким ти щойно познайомився?

Дітям варто пояснити, що ходити до незнайомців в гості неприйнятно. Неважливо з ким ти щойно познайомився – з дорослим або своїм ровесником.

Він може сказати, що я чекаю своїх батьків, які ось-ось підійдуть. Не можна йти на провокацію, навіть якщо незнайомець буде пропонувати показати вдома модну іграшку, пригостити солодощами і т.д.

Що ти будеш робити, якщо помітиш, що за тобою спостерігає незнайомець?

Якщо дитина зауваживла, що за нею стежать, то перше завдання – йти в багатолюдне місце. Це може бути торговий центр, аптека, магазин.

Добравшись до цього місця, варто відразу зателефонувати батькам або пояснити свою ситуацію дорослим, які знаходяться поруч.

Що ти будеш робити, якщо тебе оточить зграя собак?

Коли тебе оточила зграя собак, то нерви заграють не тільки у дитини, а й у дорослого. У такій ситуації головне не дивитися собакам в очі і не починати бігти. Будь-які швидкі рухи можуть спровокувати агресію.

Також не можна ставати до собак спиною. Необхідно заспокоїтися і взяти себе в руки. Якщо в руках буде якась річ, то з її допомогою можна відвернути їх увагу. Її можна відкинути подалі від себе. У цей момент не можна робити різких рухів.

Якщо зграя зацікавиться відкинутої штучкою, то в цей момент потрібно повільно відходити в бік від собак.

Корисно:Якщо біля вашого будинку часто бігають безпритульні собаки, то для безпеки дітей купіть їм ультразвуковий відлякувач собак. Так і дитині і вам буде спокійніше.

Що ти будеш робити, якщо тебе оточить великий натовп?

Ситуація, коли дитина опиняється всередині натовпу, може статися на різних святкуваннях, концертах, ярмарках.

Коли людей занадто багато, то основне завдання – це намагатися рухатися до краю. Якщо дитина помітить когось із знайомих, то їй варто звернутися до нього за допомогою. Дорослий може або взяти дитину на шию, або постаратися вивести її з натовпу.

Що ти будеш робити, якщо тебе схопив незнайомець і не відпускає?

Дітям в такій ситуації варто пояснити, що бути слухняною дитиною в цей момент не можна. Варто будь-якими способами заявити про себе. Можна вириватися, кричати, махати руками, ногами, кусатися.

Коли дитина буде кричати або битися в руках у дорослої людини, то сторонні можуть подумати, що це просто неслухняний малюк у батька.

Дитину потрібно навчити єдиній фразі, яку вона повиненна прокричати, якщо її схопив незнайомець.«Це не мій тато» або «Це не моя мама»– саме ці слова привернуть увагу оточуючих людей.

Щоб в таких екстремальних ситуаціях дитина знала як поводитися, варто періодично репетирувати різні сценки. Діти повинні бути готові до подібних випадків. Як то кажуть, попереджений – значить озброєний.

Бути мамою. Блог про материнство та сімейне життя

Попередня Квітень 2024 Наступна